...
logo

 

Ostatnia aktualizacja: 27.1.2010

 

webmaster

...

27 do 29 października 2009

Podsumowujące spotkanie partnerów

W dniach od 27 do 29 października 2009 r, w Pogorzelicy odbyło się podsumowujące spotkanie partnerów projektu „Akademia Ważenia”. W czasie trwającego trzy dni spotkania omówiono sprawy związane z przebiegiem i realizacją projektu, budżetem, osiągniętymi rezultatami, rozpowszechnieniem informacji o projekcie oraz dalszych możliwościach wykorzystania materiałów powstałych w ramach projektu, tj. podręczników studenckich i podręcznika trenera, do prowadzenia w przyszłości szkoleń dla zainteresowanych osób i instytucji. Wskazano na realne możliwości kontynuowania, już poza projektem Leonardo da Vinci – „Akademia Ważenia”, szkolenia studentów i starszych pracowników chcących podnieść swoje kwalifikacje. Podkreślono, że możliwość dalszego komercyjnego wykorzystania rezultatów projektu stanowi o jego sukcesie i potwierdza zasadność jego realizacji. Warto dodać, że przygotowany przez Czeskiego partnera, przy współpracy z partnerami z Austrii i Litwy, podręcznik studenta przedstawia najnowsze rozwiązania z dziedziny technik wagowych, stanowiąc cenne źródło informacji.

Na zakończenie spotkania p. Libor Witassek, w imieniu promotora projektu, firmy „Kadlec”s.r.o. z Opavy, przekazał podziękowania od promotora dla partnerów projektu za pracę na rzecz projektu i osiągnięte rezultaty. Podkreślił również, że oprócz wymiernych efektów pracy ważnym rezultatem projektu była współpraca partnerów z kilku krajów UE oraz wyrażona przez nich deklaracja dalszej współpracy już poza ramami czasowymi projektu.

Grudzień 2009

Konferencja „Akademia Ważenia” w Celakovicach k./Pragi – Republika Czeska, 09 października 2009

W dniu 09 października 2009 w CMC „Graduate School of Business” w Celakowicach k/Pragi w Republice Czeskiej, odbyła się konferencja podsumowująca rezultaty trwającego od listopada 2007 roku projektu „Akademia Ważenia” (Weighing Academy), będącego elementem międzynarodowego programu edukacyjnego Leonardo da Vinci. W zorganizowanej przez Czeskiego promotora projektu konferencji wzięli udział partnerzy projektu oraz przedstawiciele instytucji szkoleniowych na poziomie średnim i wyższym, a także przedstawiciele firm zajmujących się produkcją i szeroko pojętą obsługą urządzeń wagowych. Podczas konferencji wysłuchano informacji o programie, jego rezultatach i możliwościach komercyjnego wykorzystania go do kształcenia lub uzupełniania wiadomości pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwach związanych z techniką wagową. Dla lepszego zobrazowania treści projektu wykorzystano techniki multimedialne i drukowane materiały informacyjne. Konferencja zakończyła się dyskusją, w czasie której partnerzy projektu odpowiadali na pytania zadawane przez zaproszonych gości.

foto foto foto foto

Program_celozivotniho_uceni_a_program_Leonardo_Mgr._Vladana_Smotlachova.ppt
Program_celozivotniho_uceni_a_program_Leonardo_Mgr._Vladana_Smotlachova.ppt

Predstaveni_projektu_Weighing_academy_Ing._Gabriela_Suchancová_LL.M.oec.ppt
Predstaveni_projektu_Weighing_academy_Ing._Gabriela_Suchancová_LL.M.oec.ppt

Specificke_vzdelavani_pro_strojirenske_profese_Ing._Stanislav_Hoffmann.ppt
Specificke_vzdelavani_pro_strojirenske_profese_Ing._Stanislav_Hoffmann.ppt

Skolici_strediska_Ing._Libor_Witassek_MBA.ppt
Skolici_strediska_Ing._Libor_Witassek_MBA.ppt

Vysledky_pruzkumu_Projekt_VETY_Ing._Gabriela_Suchancova_LL.M.oec.ppt
Vysledky_pruzkumu_Projekt_VETY_Ing._Gabriela_Suchancova_LL.M.oec.ppt

Grudzień 2008

Moduł szkoleniowy numer cztery – „Konstrukcja elektronicznych urządzeń ważących” – przetłumaczony na język polski

Centrum Edukacji Zdroje zakończyło tłumaczenie modułu czwartego – „Konstrukcja elektronicznych urządzeń ważących” – poprzedniej edycji projektu Akademia Ważenia. Polska wersja modułu czwartego będzie również zamieszczona i dostępna na serwerze LMS. Obecnie trwają prace nad sprawdzeniem poprawności merytorycznej tłumaczenia modułu piątego – „Przetworniki” -poprzedniej edycji projektu.

Październik 2008

Utworzono serwer LMS z dostępem on-line dla studentów.

Jeden z partnerów projektu, DC VISION, utworzył serwer LMS dostępny na jego stronie internetowej. Przez cały czas trwania projektu umieszczane będą na nim wszystkie e-learningowe materiały Akademii Ważenia. Serwer LMS pozwala na dzielenie, tworzenie i redagowanie materiałów przeznaczonych do nauki, jak również ich dystrybucję do wskazanych osób (studentów, lektorów), automatyczną lub poprzez lektora, ocenę materiałów (testy, prace domowe) i ich następne przetwarzanie, administrowanie nimi i grupowanie użytkowników. Dostęp do serwera LMS jest możliwy w tym miejscu.

Polski partner projektu, Centrum Edukacji Zdroje, zakończył tłumaczenie modułu pierwszego, „Historia ważenia”, poprzedniej edycji projektu „Akademia Ważenia”. Wkrótce tłumaczenie dostępne będzie na tworzonym obecnie przez czeskiego partnera DC VISION, serwerze LMS.

Maj 2008

Drugie międzynarodowe spotkanie w Szczecinie.

Dwudziestego ósmego maja miało miejsce drugie międzynarodowe spotkanie partnerów projektu „Akademia Ważenia – wprowadzanie technologii cyfrowych”. Tym razem partnerzy projektu byli goszczeni przez przedstawicieli prywatnych szkół Centrum Edukacji Zdroje w Szczecinie. Na spotkaniu głównie dyskutowany był podział zadań przy tworzeniu nowego modułu naukowego dotyczącego technologii cyfrowych w procesach ważenia.

foto foto foto foto

Kwiecień 2008

Centrum Edukacji Zdroje nawiązało współpracę z Obwodowym Urzędem Miar

Polski partner projektu „Akademia Ważenia – wprowadzanie technologii cyfrowych” Centrum Edukacji Zdroje, nawiązał kontakt z naczelnikiem Obwodowego Urzędu Miar w Stargardzie Szczecińskim, celem współpracy będzie merytoryczna ocena tłumaczeń modułów szkoleniowych pierwszej i drugiej edycji projektu.

Styczeń 2008

Spotkanie inicjujące w Opawie, Czechy

W dniach od 30 do 31 stycznia w Opawie, Czechy, miało miejsce międzynarodowe inicjujące spotkanie partnerów projektu „Akademia Ważenia – wprowadzanie technologii cyfrowych”. W spotkaniu wzięła udział przedstawicielka Agencji Europejskich Programów Edukacyjnych (NAEP), która jest odpowiedzialna za realizację długoterminowych programów edukacyjnych w Republice Czeskiej oraz innych programów edukacyjnych. Uczestnicy głównie skoncentrowali się na określeniu rezultatów projektu. Partnerzy zostali również poinformowani jak powinien wyglądać cały projekt ze strony organizacyjnej

foto foto foto

 

Program celoživotního učeníTen projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.